KS Włókniarz - strona nieoficjalna

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. bobek002 18
2. igor4kk 15
3. jagapol67 14
4. bartimalaszkiewicz 9
5. beskanorbert 7
6. 1000lukasz1000 0

DOŁĄCZ DO NAS

Serdecznie zapraszamy do naszej drużyny wszystkich chętnych z rocznika 2002 i młodszych do podnoszenia swoich umiejętności piłkarskich. Każdy młody piłkarz dostanie szansę trenowania oraz gry w turniejach.

W naszym roczniku nabór trwa cały rok.

Nie prowadzimy żadnej selekcji.

Spróbuj - pierwsze 2 tygodnie nieodpłatnie.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z trenerem Norbertem Beśką

mail: norbertbeska@op.pl

O klubie

Ponad 60 lat temu w Białymstoku z połączenia 4 klubów: PKS – Włókniarz Fasty, WKS Orzeł, KS – Włókniarz Sierżana, KS – Pogoń Wasilków  utworzony został Międzyzakładowy Klub Sportowy „Włókniarz”. Emblematem klubu jest drukowana litera „W” na tarczy w kolorach niebiesko-biało-zielonym.

Nie zważając na różne i bardzo złożone problemy przez cały ten czas prowadzona była działalność sportowa, w której uczestniczyło wielu chłopców i dziewcząt w zajęciach dwóch największych sekcji: piłki nożnej chłopców i mężczyzn oraz piłki koszykowej dziewcząt i  kobiet. W tym miejscu należałoby wspomnieć o kilku najważniejszych faktach z historii tego klubu.

W sezonie 1973/1974 piłkarska drużyna K.S. „Włókniarz” w wyniku reorganizacji rozgrywek grała w drugiej lidze.
Latem 1974 roku doszło do regionalnego, futbolowego „trzęsienia ziemi” w postaci administracyjnego przeniesienia niemal całej drużyny seniorów Włókniarza do konkurencyjnego białostockiego klubu – Jagielonii. W skład nowej drużyny weszli też najlepsi gracze dotychczasowego zespołu „Jagi”. Ten eksperyment zdał egzamin, gdyż w lipcu 1975 roku w barażowych eliminacjach pomiędzy poszczególnymi mistrzami okręgów białostoczanie wywalczyli awans do drugiej ligi. Był to pierwszy awans drużyny z naszego regionu do drugiej ligi wywalczony w sportowej rywalizacji. Drużyna sekcji piłki nożnej naszego klubu w pewnym stopniu miała współudział w pocz±tkach sukcesów Jagielonii Białystok.

Później, jak to w sporcie bywa, sukcesy przeplatane były porażkami, jednakże cały czas wychowankowie Włókniarza zasilali inne kluby, w tym Jagielonię Białystok, w której to kontynuowali swoją karierę piłkarską. Niektórzy zawodnicy zostali później trenerami w Jagielonii, Hetmanie, Piaście oraz MOSPie Jagielonia Białystok.
Wspomnieć należy o wychowanku Włókniarza Białystok Marku Citko, który był reprezentantem naszego kraju.

W historię Klubu zapisały się dziewczęta i kobiety z sekcji piłki koszykowej. Uczestniczyły one w rozgrywkach najwyższego szczebla centralnego tej dyscypliny sportu jak również w rozgrywkach europejskich (Puchar Ronketti). Ogromne było zainteresowanie kibiców koszykówką kobiet. Niejednokrotnie na ich meczach hala pękała w szwach. Tej dyscypliny niema już w klubie, została wyprowadzona poza jego struktury.

Obok sekcji piłki nożnej i piłki koszykowej (które były największe) istniały sekcje: koszykówki mężczyzn, siatkówki mężczyzn, kolarstwa, sekcja łucznicza, brydża sportowego, trójboju siłowego, które również zaprzestały swojej działalności lub odeszły z klubu.

Obecnie są dwie sekcje: wspomniana sekcja piłki nożnej oraz sekcja motorowa. Aktualnie działa drużyna piłki nożnej seniorów i sześć drużyn młodzieżowych (około 200 zawodników). Stworzono sekcję piłki nożnej dziewcząt którą klub zamierza zgłosić do rozgrywek.

Turniej w Siemiatyczach 12.2011 foto. Rodzice Damianów
Ładowanie...

HISZPANIA 0:0 PORTUGALIA
NIEMCY 1:2 WŁOCHY

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.